O nás


Sme Kontura Tools

Firma KONTURA TOOLS s.r.o. bola založená v roku 2001 v Zlíne, s cieľom vytvoriť konštrukčnú kanceláriu, zaoberajúcu sa konštrukciou lisovacích nástrojov predovšetkým v oblasti presného strihania. V roku 2003 k tejto činnosti pribudlo zastúpenie nemeckého výrobcu normalizovaných dielov, ktorý vyrába normálie pre lisovacie nástroje, vstrekovacie formy a prípravky. Vďaka úzkej spolupráci s nemeckým podnikom mohla už vtedy naša spoločnosť ponúkať kompletný zákaznícky servis od konštrukcie lisovacieho nástroja a jeho výroby, vrátane odporúčaní a dodávok vodiacich a normalizovaných strižných elementov. Počas nasledujúcich rokov sa obchodná činnosť firmy naďalej rozvíjala, získaním ďalších obchodných zastúpení v oblasti lisovania.

V súčasnej dobe zastupujeme na českom a slovenskom trhu nasledujúce významné firmy:


SOPREM – rovnačky pásky, dielov a drôtu, odvíjačky odvíjacie a navíjacie zariadenia.

BRUDERER AG Stanzautomaten – rýchlobežné lisovacie automaty.

JENOPTIK – 2D a 3D optické meranie kovových lisovaných, plastových a hybridných dielov.

AGATHON AG – precízne vodiace elementy, vodiace stojančeky, stĺpiky a ložiská.

MÄRKISCHE STANZ–PARTNER – vodiace elementy, strižníky, normalizované diely, normálie, plynové pružiny.

DI.GI.EMME S.r.l. – transferová technológia.

OTI PRESSE – excentrické, mechanické a kolenopákové lisy – LEVER DRIVE.


V roku 2006 firma Kontura Tools postupne opustila činnosť konštrukčnej kancelárie a začala sa plne venovať rozvíjaniu obchodno-technického servisu firiem, ktoré zastupuje. Doterajšie nadobudnuté skúsenosti a znalosť konštrukcie nástrojov a lisovacej techniky sú však nevyhnutným predpokladom pre úspešné fungovanie firmy. V priebehu ďalších rokov si firma vybudovala na trhu v odbore lisovacej techniky významnú pozíciu.

 

Našim cieľom je neustále skvalitňovať servis poskytovaný súčasným aj budúcim zákazníkom.

Samozrejmosťou je pravidelné školenie nášho personálu priamo v materských firmách tak, aby sme Vám mohli poradiť aj v tých najnáročnejších lisárskych aplikáciách.